Pagrindinis puslapis Spauda Kontaktai
separator
Buderus
Info centras Naujienos Pranešimai Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai

Nežiūrint į augančias gamtinių dujų ir dyzelinio kuro kainas, visiems aišku, kad nuo šių kuro rušių prikalusomi būsime dar gan ilgai.
Tačiau šiais laikais yra gana platus efektyvių ir aplinką tausojančių šildymo technologijų pasirinkimas.

Pats efektyviausias būdas taupyti energiją Jūsų namuose – sumažinti išlaidas, šildymui ir geriamo karšto vandens ruošimui.

Šilumos siurblys – tai kompaktiška, ekonomiškai naudinga ir ekologiškai švari šildymo sistema, kurios pagalba, panaudojant gamtos energiją, gaunama šiluma Jūsų būstui.
Pagrindinis šilumos siurblio skirtumas nuo kitų šildymo įrenginių, kaip antai, elektrinių, dujinių ar dyzelinių tas, kad šilumos gamybos procese 80% energijos gaunama iš aplinkos (iš žemės, ežero, oro) - "išsiurbiant" iš ten per šiltąjį metų lakotarpį susikaupusią saulės energiją ir išnaudojant ją šildymui ir karšto vandens ruošimui.

Kokiu atveju šilumos siurblį rinktis, kaip pagrindinį šilumos šaltinį Jųsų būstui?

Pirmiausią – rinkdamiesi šilumos siurblį Jūs renkatės komfortą. Galėsite pamiršti bet kokį kurą, kuris gali kelti papildomą gaisro tikimybę Jūsų namuose. Jums nereikės nuolat nerimauti dėl Jūsų šildymo sitemos darbo. Kadangi ji dirba automatiškai, Jums nereiks jaudintis dėl to, kad greitai gali baigtis kuro atsargos...
Antra – tai energijos ir pinigų taupymas, nes gamtinių išteklių kainos nuolat auga.

Dalykai, kurių pamiršti negalima

Jei jau nusprendėte savo namuose įsirengti šilumos siurblį, tai visų pirma pasikonsultuokite su šilumos siurblių gamintojų atstovais ir šildymo sistemų projektuotojais. Negalima pamiršti, kad naudojant šilumos siurblį, šildymo sistemos vandienį galima sušildyti max. iki 65 laipsnių, tai svarbu parinkinėjant reikiamą galingumą, efektyviam šildymui, radijatorių kiekiui ir.t.t.
Tuo atveju jei Jūs įsirenginėjate žemė/vanduo šilumos siurblį, tai svarbu yra ir žemės plotas, kuriame bus įrengta šilumos siurblio sistema, ir grunto sandara ir.t.t.
Skaičiuojama , kad norint šildyti vidutinio ploto 180-200 m2 gyvenamąjį namą, šilumos siurblio sistemos įdiegimui reikia nuo 500-1000 m2 žemės ploto.