Pagrindinis puslapis Spauda Kontaktai
separator
Buderus
Info centras Naujienos Pranešimai Elektros ir elektroninės įrangos atliekos

Elektros ir elektroninės įrangos atliekos

Sužinokite daugiau apie elektros ir elektroninės įrangos atliekas...

Elektros ir elektroninės įrangos atliekos yra vienas iš sparčiausiai augančių atliekų srautų pasaulyje. Elektros ir elektroninės įrangos atliekų sudėtyje gali būti potencialiai kenksmingų medžiagų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, kadmio arba švino. Netinkamas elektros ir elektroninės atliekų tvarkymas gali neigiamai veikti aplinką ir žmonių sveikatą. Mažinant tokį potencialiai neigiamą poveikį labai svarbu yra saugus utilizavimas ir perdirbimas. Be to, elektros ir elektroninės įrangos atliekų perdirbimas padės atgauti vertingas medžiagas, kurios gali būti panaudotos naujiems produktams pagaminti.

Kokios yra elektros ir elektroninėse įrangos atliekų tvarkymo taisyklės?

Vengiant neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai siekiant išsaugoti vertingas medžiagas, Elektros ir elektroninės įrangos atliekų reglamente yra numatytos elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo, tvarkymo ir perdirbimo taisyklės. Tokio reglamento pavyzdys yra Europos direktyva (2012/19 / ES) dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų (EEIA), kuria siekiama padidinti elektroninių atliekų perdirbimą.

Daugiau informacijos apie EEIA direktyvą rasite čia.

Ką reiškia šis simbolis?

Perbrauktas šiukšlių dėžės simbolis ant prietaiso arba pakuotės rodo, kad prietaiso negalima išmesti su buitinėmis atliekomis. Jį būtina nugabenti perdirbti arba utilizuoti į atliekų surinkimo centrą. Simbolis galioja šalyse, kur taikomi elektros ir elektroninės įrangos atliekų reglamentai, pvz., Europos direktyva 2012/19 / ES.

Ką turiu daryti?

Šiuo metu nieko. Tačiau, jei elektroninis gaminys nebereikalingas, nugabenkite jį į kurį nors perdirbimo punktą, kuris yra nemokamas, arba paprašykite, kad tai padarytų gaminio montuotojas.