Pagrindinis puslapis Spauda Kontaktai
separator
Buderus
Info centras Naujienos Pranešimai Ekologinio projektavimo direktyva (ErP)

Ekologinio projektavimo direktyva (ErP)

Šildymo ir karšto vandens paruošimo įrenginių energijos efektyvumo ženklinimas
Nuo 2015 m. rugsėjo šilumos gamybos įrenginiai ir karšto vandens rezervuarai Europos Sąjungoje, kaip ir visi kiti energiją naudojantys įrenginiai, vadovaujantis Ekologinio projektavimo direktyva, turės atitikti nurodytus energijos naudojimo efektyvumo reikalavimus.
Direktyva taikoma skystojo kuro ir dujiniams katilams, šilumos siurbliams, konteinerio tipo šildymo įrenginiams bei karšto vandens talpykloms ir jų priedams. Be to, įrenginiai ir sistemos, kurių galingumas siekia iki 70 kW, turės būti pažymėti energijos efektyvumo lipduku, kuris jau yra klijuojamas ant skalbimo mašinų, šaldytuvų ir televizorių. Taip naudotojas iškart pagal spalvų skalę ar raides galės sužinoti, koks yra įrenginio energijos efektyvumas.

Svarbiausios ekologinio projektavimo direktyvos tezės

Pagal naujas prekių judėjimo sąlygas, nuo 2015 m. rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje bus leidžiama prekiauti toliau nurodytais šildymo ir karšto vandens paruošimo įrenginiais tik tuomet, jei jie atitiks nurodytus efektyvumo, triukšmo lygio ir šilumos izoliacijos reikalavimus:

  • Iškastinio kuro kūrenimo katilai
  • Kogeneracijos įrenginiai, kurių elektros galia iki 50 kW
  • Karšto vandens rezervuarai
  • Akumuliacinės talpyklos, kurių talpa iki 2000 litrų

Nuo 2015 metų šilumos gamybos įrenginiai, kurių galingumas siekia iki 70 kW, bei karšto vandens rezervuarai, kurių talpa siekia iki 500 litrų, turės būti ženklinami specialiais lipdukais. Šie lipdukai bus sukurti jau pagal žinomą buitinės technikos ženklinimo principą – raides ir kelių spalvų juostas. Tokiu būdu bus ženklinami atskiri įrenginiai. Jei bus sudaryti kelių įrenginių komplektai, lipduko reikės ir visam komplektui. Šilumos gamybos įrenginiai bus suskirstyti į 9 energinio efektyvumo klases nuo A++ iki G.
Siekiant įvertinti šildymo sistemos efektyvumą, ji taip pat turės būti ženklinama. Vertinant bus atsižvelgiama į, pavyzdžiui, sistemos automatinį valdymą, karšto vandens paruošimą ar šildymą saulės kolektoriais. Sistemos efektyvumo klasei nustatyti įtakos turės visų jos elementų našumas. Už teisingą šildymo sistemų ženklinimą bus atsakingos montavimo įmonės.

ProErP - pagalbininkas energetiniam efektyvumui skaičiuoti bei lipdukui atspausdinti

Lipdukas informuoja vartotoją apie šildymo sistemos ir jos komponentų energijos efektyvumą.Klasifikacija svyruoja nuo A++(A+++ sistemoms)esant labai aukštam iki G esant žemesniam efektyvumui. Be to, turi būti sukurtas atitinkamas ErP techninių specifikacijų protokolas .

Pradėti skaičiuoti

Dažnai užduodami klausimai (FAQ)

Tęsti